Tilastot otteluista, joissa vastassa on ollut Esbo Bollklubb (Espoo)

 

Jalkapallo

Futsal

 

Harj

5.

4.

3.

2.

Cup

Harj

5.

4.

3.

2.

1.

Liiga

Cup

Miehet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

o

 

 

Sisällys

FUTSAL OTTELUTILASTOT. 1

MUKANA OLLEET PELAAJAT. 1

PÖYTÄKIRJAKOOSTEET, FUTSAL. 2

FC OPA:A VASTAAN PISTEITÄ TEHNEET. 3

 

FUTSAL OTTELUTILASTOT

Vastustaja

Sarja

Pvm

Paikka

Alusta

K/V

Puoliaika

Peliaika

Yleisöä

 

 

Miehet

Ykkönen

27.10.2019

Leppävaaran urheilutalo, Espoo

 

V

(1-2)

1

8

 

 

Miehet

Ykkönen

1.2.2020

Urheilutalo, Oulu

Parketti

K

(3-5)

5

10

21

 

KUVAT

Miehet

Ykkönen

14.11.2020

Leppävaaran urheilutalo, Espoo

V

(1-2)

3

7

 

 

Miehet

Ykkönen

16.1.2021

Urheilutalo, Oulu

Parketti

K

(1-2)

3

3

 

KUVAT

 

 

Ottelut

V

T+

T

T-

H

Maalit

Ero

Pist/peli

Yleisöä/ka

2019-2020

2

0

0

0

0

2

6

18

-12

0,00

21

2020-2021

2

0

0

1

0

1

6

10

-4

0,50

Yhteensä

4

0

 

1

 

3

12

28

-16

0,25

21

Ykkönen

4

0

0

1

0

3

12

28

-16

0,25

21

Miehet

4

0

0

1

0

3

12

28

-16

0,25

21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kotona

2

0

0

1

0

1

8

13

-5

0,50

21

Vieraissa

2

0

0

0

0

2

4

15

-11

0,00

 

 

MUKANA OLLEET PELAAJAT

A= Nimi

B= Pelit

D= Maalit

E= Syötöt

F= Pisteet

G= Keltaiset

H= Punaiset

 I= Voitot varsinaisella peliajalla

J= Voitot jatko-ottelussa tai rp-kilpailussa

K=Tasapelit varsinaisella peliajalla

L= Häviöt jatko-ottelussa tai rp-kilpailussa

M= Häviöt varsinaisella peliajalla

 

 

A

B

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

1

Mattila Teemu

4

4

2

6

0

0

0

0

1

0

3

2

Katajamäki Samu

3

2

3

5

1

0

0

0

1

0

2

3

Strid Juhani

3

2

2

4

0

0

0

0

1

0

2

4

Sohlo Joonas

1

2

1

3

0

0

0

0

0

0

1

5

Kuronen Sami

3

2

0

2

0

0

0

0

1

0

2

6

Junkkari Niko

3

0

1

1

1

0

0

0

1

0

2

6

Modareszadeh Yasir

3

0

1

1

0

0

0

0

1

0

2

8

Puumalainen Niko

4

0

0

0

0

0

0

0

1

0

3

8

Welling Tommi

4

0

0

0

1

0

0

0

1

0

3

10

Paalanen Jere

3

0

0

0

0

0

0

0

0

0

3

11

Haikola Jani

2

0

0

0

0

0

0

0

1

0

1

11

Halonen Ville

2

0

0

0

0

0

0

0

1

0

1

11

Lukkarinen Mikko

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

11

Mäkelä Juhana

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

11

Rahimi Khadem

2

0

0

0

0

0

0

0

0

0

2

16

Karppinen Olli

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

16

Mäntynenä Janne

1

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

16

Pirinen Hannu

1

0

0

0

0

0

0

0

1

0

0

16

Veteläinen Anttoni

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

16

Viia Heikki

1

0

0

0

0

0

0

0

0

0

1

 

PÖYTÄKIRJAKOOSTEET, FUTSAL

Ottelutapahtumat

Kokoonpano

Su 27.10.2019 Leppävaaran urheilutalo Espoo, ykkönen

EBK - FC OPA 8-1 (2-1)

00.31 1-0 Antti Korhonen (Leo Rautiainen)

10.41 2-0 Arber Istrefi (Pyry-Ville Korhonen)

16.31 2-1 Samu Katajamäki (Teemu Mattila)

22.33 3-1 Jonas Zaknoun (Arber Istrefi)

23.34 4-1 Antti Korhonen (Arber Istrefi)

25.47 5-1 Pyry-Ville Korhonen (Arber Istrefi)

30.25 kelt Tommi Welling

30.51 6-1 Antti Korhonen (Arber Istrefi)

34.37 7-1 Arber Istrefi

35.15 8-1 Pyry-Ville Korhonen (Antti Korhonen)

Yleisöä: 54

Erotuomarit: Henri Hienonen, Georgi Rättel

Junkkari Niko

Katajamäki Samu 1+0

Mattila Teemu 0+1

Paalanen Jere

Puumalainen Niko

Rahimi Khadem

Welling Tommi (c) 1

Veteläinen Anttoni (mv)

La 1.2.2020 Oulun urheilutalo, ykkönen

FC OPA – EBK 5-10 (3-5)

01.16 1-0 Joonas Sohlo (Samu Katajamäki)

02.50 1-1 Leo Rautiainen (Antti Korhonen)

10.21 1-2 Leo Rautiainen (Antti Korhonen)

13.32 1-3 Antti Korhonen (Eemeli Ahvenniemi)

17.14 2-3 Samu Katajamäki (Joonas Sohlo)

17.31 3-3 Juhani Strid (Yasir Moderaszadeh)

17.55 3-4 Pyry-Ville Korhonen (Antti Korhonen)

19.17 3-5 Eero Kauria

23.33 4-5 Joonas Sohlo (Samu Katajamäki)

29.06 4-6 Leo Rautiainen (Antti Korhonen)

32.29 4-7 Leo Rautiainen (Eero Kauria)

36.33 5-7 Teemu Mattila (Juhani Strid)

37.13 5-8 Leo Rautiainen (Eemeli Ahvenniemi)

38.30 5-9 Antti Korhonen (Leo Rautiainen)

39.12 6-10 Pyry-Ville Korhonen (Zanjar Abubakir)

Yleisöä: 21

Erotuomarit: Joonas Oikarinen, Ghazi Ben Ameur

Halonen Ville (vmv)

Katajamäki Samu 1+2

Kuronen Sami

Lukkarinen Mikko

Mattila Teemu 1+0

Modareszadeh Yasir 0+1

Mäkelä Juhana (mv)

Paalanen Jere

Puumalainen Niko

Rahimi Khadem

Sohlo Joonas 2+1

Strid Juhani 1+1

Welling Tommi (c)

Viia Heikki

La 14.11.2020 Leppävaaran urheilutalo Espoo, ykkönen

EBK - FC OPA 7-3 (2-1)

03.36 1-0 Aleksi Hietanen

15.23 2-0 Dhiaa Al-Shemari (Eemeli Ahvenniemi)

18.46 2-1 Teemu Mattila (Niko Junkkari)

20.19 3-1 Albinot Bekaj (Andres Salgado Ismodes)

21.10 kelt Aleksi Hietanen

23.28 4-1 Aleksi Hietanen (Eemeli Ahvenniemi)

30.36 5-1 Aleksi Hietanen (Eemeli Ahvenniemi)

30.52 6-1 Albinot Bekaj

35.27 6-2 Teemu Mattila (Juhani Strid)

35.44 7-2 Albinot Bekaj

38.46 kelt Eldar Mehinovic

39.30 7-3 Sami Kuronen

Yleisöä: 34

Erotuomarit: Joona Manninen, Tuomas Määttä

Haikola Jani

Junkkari Niko 0+1

Karppinen Olli (vmv)

Kuronen Sami 1+0

Lukkarinen Mikko

Mattila Teemu 2+0

Modareszadeh Yasir

Mäkelä Juhana (mv)

Paalanen Jere

Puumalainen Niko

Strid Juhani 0+1

Welling Tommi (c)

La 16.1.2021 Oulun urheilutalo, ykkönen

FC OPA – EBK 3-3 (1-2)

12.59 0-1 Albinot Bekaj (Gawargis Jaba)

17.09 kelt Samu Katajamäki

17.58 1-1 Sami Kuronen

19.03 1-2 Dhiaa Al-Shemari (Andres Salgado)

30.03 1-3 Jonas Zaknoun (Jimi Kyytsönen)

31.32 2-3 Teemu Mattila (Samu Katajamäki)

32.47 kelt Niko Junkkari

35.42 rp 6 m Teemu Mattila (ei maalia)

35.42 kelt Andres Salgado

37.35 3-3 Juhani Strid (Teemu Mattila)

38.28 kelt Albinot Bekaj

38.30 rp 10 m Samu Katajamki (ei maalia)

38.30 kelt Aleksi Hietanen

Erotuomarit: Georgi Rättel, Timo Erävuori

Ottelu pelattiin ilman yleisöä koronapandemian vuoksi

Haikola Jani

Halonen Ville (mv)

Junkkari Niko 1

Katajamäki Samu 0+1 1

Kuronen Sami 1+0

Mattila Teemu 1+1

Modareszadeh Yasir

Mäntynenä Janne

Pirinen Hannu

Puumalainen Niko

Strid Juhani 1+0

Welling Tommi (c)

 

FC OPA:A VASTAAN PISTEITÄ TEHNEET

A

B

 

C

 

D

A

Nimi

Korhonen Antti

5

+

5

=

10

B

Maalit

Rautiainen Leo

5

+

2

=

7

C

Syötöt

Istrefi Arber

2

+

4

=

6

D

Yhteensä

Ahvenniemi Eemeli

0

+

5

=

5

Bekaj Albinot

4

+

0

=

4

Korhonen Pyry-Ville

3

+

1

=

4

Hietanen Aleksi

3

+

0

=

3

Al-Shemari Dhiaa

2

+

0

=

2

Zaknoun Jonas

2

+

0

=

2

Kauria Eetu

1

+

1

=

2

Salgado Ismodes Anders

0

+

2

=

2

Abubakir Zanjar

0

+

1

=

1

Jaba Gawargis

0

+

1

=

1

Kyytsönen Jimi

0

+

1

=

1